Bystřický „lihec“ uprostřed léta!

Pavel Kopáček
Foto: autor

To bychom snad ani nebyli my, kdybychom aspoň jednou za prázdniny nezavítali k Proseckým, podívat se na parádní kousky v jejich lihovaru (fakt bývalý lihovar), po bystřicku řečeném „lihec“.

A jako obvykle paráda: majitel musea zalezlý ve spodní dílně, aby kontroloval a usměrňoval pravidelný běh vzduchem chlazeného srdce nového přírůstku, který se už možná v těchto dnech těší přízni publika, ostatní fantastické kousky nejen na jiných místech, ale pořádně zpřeházené, neboť „lihec“ není zaprášená škatule mizejících vzpomínek, vybledlých fotek a povadlých myrtových věnečků. Je to živoucí organismus, neustále doplňovaný a měněný, točíčí se kolem dějin jedinečné kopřivnické značky!

Z hrstky našich fotek uvidíte, co je tam nového a zajímavého, ovšem jen zčásti: nesluší se bystřickým a Fandovi Proseckému koukat pod pokličky (i když já koukám moc rád), a navíc to ještě zveřejnit. To je stejná nemravnost jako prozrazení vraha čtenáři detektivky, tak se nechte překvapit...

Takže se, milí přátelé, vypravte do Bystřice nad Pernštejnem, navštivte exposici, případně se přijeďte podívat a zúčastnit proslulého Memorialu Františka Proseckého seniora, a krásky z Depositu tam uvidíte a uslyšíte na vlastní oči a uši!

Přejeme vám šaramantní a trvalé zážitky!

„Běžná“ škodovka – ale jedna věc potěší: majitel už pro ni neměl využití, tak ji daroval do musea. Co vy na to? Že je to lepší než rozebrat na díly či zvrakovat?
Nevěstu v bílém připomíná úžasná Tatra 52...
...pochází z roku 1932, ale roky na ní vůbec nejsou znát...
...a dokazuje, jak široký a všestranný byl kdysi program tradiční české značky
Fontány hlíny od kol a jekot motoru, nad jehož značku netřeba se zamýšlet – prostě autocross
Nečekejte, až se vás děti a vnukové budou ptát na legendarní Tatry. Ukažte jim třeba 128!
Armadní návěs by mohl tahat „kozlík“ T 138 4x4, ale těch tatrovek tam vidíme vícero...
Něco pro milovníky českých youngtimerů...
Genialita bývá jednoduchá a v Kopřivnici to věděli odjakživa. Tahle kráska se chystá obohatit sbírkový a výstavní fond!
Bylo horko, ale voda v loužičkách na dně „bazenu“ nebudila moc důvěry... ☺
Vydáno dne: 31.07.2017 - 11:09