Elektromobily Škoda (1944)

MC, český zvukový týdeník

Škodovka slibuje, že "již brzy" bude dodávat elektrická auta. Podívejme se do historie, tedy o 70 let zpět: tehdy už škodovka elektrická auta dělala...

"Předseda představenstva značky Berhnard Maier oznámil, že elektrifikace škodovky čeká do pěti let. Už se ví, že v roce 2019 dorazí na trh jako první hybridní škodovka benzinoelektrický superb. Po tomto milníku se otevře prostor pro čistě elektrický model."

"Škoda před čtyřmi roky představila flotilu prototypů elektrických octavií. Auta postavená na základech druhé generace stěžejního modelu značky uvedla do testovacího provozu. Po ukončení testovaní ovšem v projektu nepokračovala a prototypy šly do šrotu. Důvod byl jasný: elektrické octavie jezdily a fungovaly výborně, narážely ovšem na omezený dojezd a nekomfortně dlouhou dobu nabíjení, a tak je to i nadále. I přes sliby se elektromobilita dál neposunula."

Výše uvedené věty mi velice silně připomínají to, co psal časopis VTM již v 80. letech: Elektrické auto je na dosah, čeká se jen na lepší baterie. Za 5 let tu budeme mít prototypy a za 10 let seriovou výrobu! 

Technické a motoristické časopisy od té doby píšou 30 let pořád dokola to samé a automobilky je v tom utvrzují. "Už už to bude, jen čekáme na lepší baterie! Za 5 let budou prototypy..."

Vydáno dne: 21.11.2016 - 17:29